site.btaПредставителният тим на България по баскетбол за девойки до 18 години стартира с поражение на турнир в Чехия

снимка БТА архив

Националният отбор на България за девойки до 18 години започна със загуба участието си на приятелски международен турнир в Чехия. В първия си мач баскетболистките на Маргарита Маринкова отстъпиха на домакините с 56:58.

След равностойно начало и няколко размени на водачеството чехкините имаха минимална преднина след десет минути игра – 16:15. Силна серия в тяхна полза направи разликата двуцифрена в началото на втория период, а почивката дойде при 39:31.

Домакините поддържаха аванса си и след паузата, като за кратко той достигна и 13 точки. Националките обаче не се отказаха и две минути преди края се доближиха само на 1, но така и не успяха да стигнат до пълен обрат.

Много силен мач за България направи Димана Костова, която завърши с 31 точки, 15 има Деница Манолова.

В събота тимът ще премери сили с Австрия, а в последния си мач в неделя ще се изправи срещу Румъния.

Към 11:11 на 20.07.2024 Новините от днес