site.btaНационалният отбор по баскетбол за девойки до 18 години завърши с победа участието си на международния турнир в Чехия

Снимка БТА архив

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години завърши с победа участието си на международния приятелски турнир в Чехия. В последния си мач съставът надви Румъния със 78:59 и приключва надпреварата с два успеха и едно поражение.

Следващите две контроли на българките са на 27 и 28 юли в Русе, отново срещу румънките.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 15:9. Резултатността се вдигна през втория период, като макар съперникът да стигна до пълен обрат в края на полувремето, на почивката нашите имаха минимален аванс при 35:34.

След паузата двата тима няколко пъти си разменяха водачеството, а заключителната четвърт дойде при резултат 52:47 в полза на България. До края преднината на тима продължи да расте и той спечели убедително.

Албена Соколова беше най-резултатна за успеха с 20 точки. Гергана Маданкова вкара 19, а с 11 точки и 12 борби приключи Деница Манолова.

Към 18:26 на 21.07.2024 Новините от днес