site.btaПървата жена старши треньор в германския мъжки професионален футбол дебютира с равенство

Сабрина Витман, първата жена старши треньор в германския мъжки професионален футбол, отпразнува своя дебют с равенство 1:1 в последната минута между нейния отбор Инголщат и Валдхоф Манхайм.

Витман влезе в историята, след като беше назначена за временен треньор на третодивизионния отбор Инголщад, заменяйки Михаел Колнер до края на сезона.

Манхайм откри резултата в 47-ата минута с гол на Кенеди Окпала, но Малте Карбщайн беше изгонен в 75-ата. След това Инголщад пропиля няколко шанса, преди Себастиан Гронинг да изравни в добавеното време.

Миналата година Мари-Луизе Ета стана първата жена помощник-треньор в историята на Бундеслигата в Унион Берлин, но досега никога не е имало жена старши треньор в някоя от професионалните лиги в Германия. Трета лига е най-ниската напълно професионална в германския футбол.

Към 09:48 на 19.05.2024 Новините от днес