site.btaБоксьорът Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс

Боксьорът Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс
Рами Киуан снимка: AP/John Locher

Българският национал Рами Киуан отпадна на четвъртфиналите в категория до 71 килограма на олимпийския турнир по бокс Париж и остана на крачка от медалите.

24-годишният Киуан загуби от Омари Джоунс (САЩ) с 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) съдийски гласа и не успя да се класира за полуфиналите, с което да си гарантира най-малко бронз.

Настоящият европейски първенец при 75-килограмовите изигра равностоен двубой срещу световния вицешампион от Белград 2021 при 67-килограмовите Джоунс. Двамата показаха сходен стил на бокс с поддържане на добра дистанция и опити за контраатаки, но американецът беше малко по-прецизен и беше предпочетен от петимата съдии и в трите рунда.

Четирима от петимата българския състезатели в боксовия олимпийски турнир в Париж достигнаха до четвъртфиналите.

Хавиер Ибаниес излиза на ринга тази вечер от 21:16 часа срещу поставения под номер 7 вицешампион от Азиатските игри в Хуанчжоу 2023 Шудай Харада (Япония), а при успех ще си гарантира място на подиума.

При жените Станимира Петрова вчера загуби от китайката Юан Чан и се размина с медала при 54-килограмовите, а Светлана Каменова в категория до 57 килограма ще се опита да стигне до полуфинал утре в 12:00 часа в двубой срещу действащата шампионка от Азиатските игри и номер 1 в схемата в Париж - Лин Ю-тин от Тайван, двукратна световна шампионка от Истанбул 2022 от Ню Делхи 2018.

Радослав Росенов отпадна на осминафиналите след поражение от водача в схемата в категория до 63.5 килограма Уайът Санфорд (Канада).