site.btaКарлос Юло от Филипините взе златото на земя на турнира по спортна гимнастика за мъже на Олимпиадата в Париж

снимка: AP Photo/Charlie Riedel

Карлос Юло от Филипините стана шампион на земя на турнира по спортна гимнастика за мъже на Олимпийските игри в Париж.

24-годишният Юло, който е световен първенец в тази дисциплина от 2019 година, представи силно съчетание и получи 15.000 точки.

Това е втори олимпийски златен медал в историята на Филипините. Първата е на Идилин Диас категория до 55 килограма при жените в турнира по вдигане на тежести преди три години.

Защитващият титлата си от Токио 2020 Артьом Долгопят (Израел) остана на второ място този път с 14.966 точки.

Бронзовото отличие завоюва Джейк Джарман (Великобритания), който беше оценен с 14.933.

Олимпийският вицешампион от преди три години Мигел Рейдърли Сапата (Испания) остана едва седми с 14.333 точки.