site.btaТимът на Латина, където играят Иван Алипиев и Борислав Младенов, записа победа в баскетболното първенство на Италия

снимка БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, спечели домакинството си на Агридженто с 80:71 (22:22, 45:34, 58:55) в мач от 22-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше четвърти успех за сезона. Тимът има и 18-о поражения, заемайки последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра пълни 40 минути и завърши с 18 точки, 9 борби и 3 асистенции. Другият българин Борислав Младенов също започна в стартовата петица и записа 3 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 14 минути.

Следващият мач на тима е на 11 февруари срещу Нардо Баскет в първия кръг от втората фаза на шампионата.

Към 14:50 на 24.07.2024 Новините от днес