site.btaБългарите Иван Алипиев и Борислав Младенов вкараха общо 35 точки при поражение на Латина в баскетболното първенство на Италия

Алипиев, снимка БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение от гостуващия Луис Рома с 88:94 (26:28, 18:17, 18:24, 26:25) в мач от 18-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 16-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра 36 минути и се отличи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 11 борби. Той добави 2 асистенции и 1 отнета топка към статистиката си. Другият българин Борислав Младенов влезе като резерва и завърши с 12 точки, 2 борби и 1 асистенция за 16 минути на игрището.

Тимът на Латина ще гостува на Виджевано в следващия кръг от първенството на 14 януари.

Към 17:19 на 04.07.2024 Новините от днес