site.btaИван Алипиев със силен мач в италианското баскетболно първенство, Борислава Христова изведе Сепси до полуфиналите в турнира за Купата на Румъния

снимка: БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов, загуби от Чивидале като гост с 58:75 (19:18, 13:22, 11:12, 15:23) в двубой от поредния кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 21 поражение за кампанията. Тимът има и пет победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра пълни 40 минути и завърши с 23 точки и 10 борби. Другият българин Борислав Младенов не се появи на игрището.

Тимът на Латина ще бъде домакин на Болоня в следващия кръг от първенството на 23 март.

- - -

Борислава Христова и Сепси се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Румъния, на който са домакини. Място в Топ 4 си осигури и тимът на друга българка - Александра Петрова - Александрия.

На старта на Финалната осмица Сепси елиминира без проблеми Агрономия Букурещ със 107:52. Христова започна в стартовата петица, като само за 13 минути игра записа 14 точки, 2 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки.

Александрия победи Търгу Муреш със 78:69. Петрова бе на паркета малко над 12 минути, за които се отчете с 3 точки и 3 борби.

На полуфиналите по-късно днес Сепси ще се изправи срещу Констанца, докато Александрия ще срещне Търговище.

Към 04:23 на 17.05.2024 Новините от днес