site.btaИван Алипиев беше най-резултатен при успех на Латина в баскетболното първенство на Италия

Алипиев, снимка БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, победи като гост Виджевано с 95:87 (28:26, 23:24, 22:18, 22:19) в мач от 19-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше трета победа от началото на сезона. Тимът има и 16 загуби и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев направи силен мач и стана най-резултатен с 24 точки. Той беше титуляр, игра 35 минути и добави към статистиката си 8 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър. Другият българин Борислав Младенов влезе като резерва и завърши с 5 точки и 3 борби за 13 минути на игрището.

Тимът на Латина ще бъде домакин на Монферато в следващия кръг от първенството на 21 януари.

Към 17:21 на 04.07.2024 Новините от днес