site.btaПовече от 1000 нови брегови знака ще подобрят навигационната безопасност по река Дунав, каза изпълнителният директор на ИАППД Ивелин Занев
Изпълнителната агенция "Проучване и поддържане на река Дунав" (ИАППД) сключи договор за доставка на 1020 брегови знака. Те са част от проекта DISMAR, финансиран по програмата за трансгранично сътрудничество "Interreg VI-A Румъния - България", съобщи за БТА изпълнителният директор на ИАППД в Русе Ивелин Занев.
Той обясни, че новите знаци ще заменят старите и липсващите такива в българския участък на реката.
"Основната цел е да се подобри навигационната безопасност по реката", каза Занев.
В обхвата на доставката влизат 528 брегови несветещи знака, 472 километрични знака и 20 знака за табели за брегови фарове, които ще подпомагат безопасността на корабоплаването.
Срокът за изпълнение е 60 дни, а стойността на договора възлиза на около 299 000 лева.
Проектът DISMАR (Danube Integrated System for Maritime Safety and River Information Services) има за цел да подобри навигационната безопасност и информационната инфраструктура по река Дунав в трансграничния регион. Той се реализира съвместно с румънската речна администрация.
По проекта ще бъдат доставени и плаващи навигационни знаци (шамандури), както и два несамоходни плавателни съда, които ще се използват за обслужване на бреговите знаци - съответно по един за всеки от партньорите. Ще бъде разработена и внедрена обща информационна система за мониторинг и управление на навигационните знаци в общия българо-румънски участък на река Дунав.
/ТНП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина