site.btaТимът на Латина, където играят Иван Алипиев и Борислав Младенов, допусна поражение в баскетболното първенство на Италия

снимка: ФИБА

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение като гост на Трапани с 68:99 (21:27, 10:18, 18:29, 19:25) в мач от 17-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 15-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра 27 минути и се отличи 14 точки, 6 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки. Другият българин Борислав Младенов влезе като резерва и завърши с 2 точки, 1 борба, 2 асистенции и 1 чадър за 21 минути на игрището.

От техните съотборници Самуеле Морети вкара 17 точки, а Джей Ди Ноутай отбеляза 19 за победителите.

Тимът на Латина ще бъде домакин на Луис Рома в следващия кръг от първенството на 6 януари.

- - -

Българската националка Гергана Иванова отбеляза 9 точки при победата на Измит срещу гостуващия Галатасарй с 93:79 (23:24, 24:19, 27:20, 19:16) в мач от 18-ия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Иванова добави към статистиката си 5 борби,  5 асистенции и 2 отнети топки за 31 минути на паркета.

Измит има актив от 11 победи и 6 загуби, заемайки второ място в класирането. На 8 януари Иванова и съотборничките й ще гостуват на Фенербахче.

Към 17:20 на 04.07.2024 Новините от днес