site.btaЗагуби за отборите на българските баскетболисти Симеон Лепичев, Константин Костадинов и Емил Стоилов във втора дивизия на Испания

Симеон Лепичев, снимка: clubmelillabaloncesto.org

Българинът Симеон Лепичев игра 19:24 минути при загубата на отбора на Мелия като гост на Естела де Кантабрия с 69:75 (20:23, 18:18, 12:19, 19:15) в мач от десетия кръг във втора дивизия (LEB Oro) на баскетболното първенство на Испания за мъже.

Лепичев беше титуляр и се отличи с 8 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Тимът на Мелия заема 14-о място във временното класиране с три победи и седем поражения, а в следващия кръг ще бъде домакин на Бургос на 3 декември.

Друг от българските национали във втора дивизия в Испания Константин Костадинов и Аликанте също допуснаха поражение - у дома от Леида със 74:79 (15:26, 19:18, 17:21, 23:14) в същия кръг. Тимът заема седма позиция в подреждането с шест победи и четири загуби.

Костадинов беше част от титулярната петица и записа 8 точки и 3 борби за 22:20 игрови минути, а Сериние Баро бе най-добър за Аликанте с 16 точки и 12 борби.

В следващия кръг на 3 декември ще има "българско" дерби между Менорка и Аликанте.

Баскетболният национал Емил Стоилов реализира едва 3 точки при поражението на своя тим Менорка от Бетис като гост с 57:88 (15:25, 12:27, 16:20, 14:16) в друг мач от десетия кръг от втора дивизия в първенството на Испания.

Загубата беше пета поредна и общо осма за Менорка от началото на сезона, като отборът има и две победи, заемайки последното място във временното класиране.

Стоилов спечели и 1 борби за 13 минути на терена. От съотборниците му най-резултатен беше Алваро Барио с 10 точки.

Към 09:22 на 04.07.2024 Новините от днес