site.btaСилни изяви за баскетболистите Симеон Лепичев и Константин Костадинов за втородивизионните им състави в Испания

снимка: Българска федерация по баскетбол, архив

Българинът Симеон Лепичев бе най-резултатен при победата на отбора на Мелия като гост на Клавихо с 64:62 (23:19, 8:11, 19:18, 14:14) в мач от деветия кръг във втора дивизия (LEB Oro) на баскетболното първенство на Испания за мъже.

Лепичев бе титуляр и реализира 20 точки, 7 борби и 2 асистенции за 25 минути на терена, а 13 точки, 5 борби и 4 асистенции за успеха добави Оскар Алварадо Родригес.

Тимът на Мелия заема 13-о място във временното класиране с три победи и шест поражения, а в следващия кръг ще гостува на Естела де Кантабрия на 29 ноември.

Друг от българските национали във втора дивизия в Испания Константин Костадинов и неговият Аликанте също постигнаха победа като гост на Касерес с 84:75 (23:19, 15:16, 21:24, 25:16). Успехът бе пети пореден за Аликанте, който държи шестата позиция в подреждането с шест победи и три загуби.

Костадинов бе част от титулярната петица и допринесе с 12 точки, 4 борби и 1 асистенция за 25 минути на терена. Най-резултатен от съотборниците му бе Брадли Джеймс Дейвисън с 24 точки.

В следващия кръг, на 29 ноември, Аликанте посреща тима на Леида.

Към 11:34 на 04.07.2024 Новините от днес