site.btaПобеди за отборите на Емил Стоилов, Симеон Лепичев и Константин Костадинов в баскетболното първенство на Испания

Емил Стоилов, снимка БТА архив

Отборите на Емил Стоилов и Симеон Лепичев, съответно Менорка и Мелия, както и Аликанте, с Константин Костадинов в състава, постигнаха победи в срещи от 15-ия кръг в испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол при мъжете.

Менорка надигра гостуващия Касерес с 86:67 (19:13, 24:19, 18:15, 25:20) и записа четвърти успех от началото на сезона, Тимът има и 11 поражения, което им отрежда 16-о място в подреждането. На 6 януари (събота) Стоилов и неговите съотборници ще приемат Лейда.

Емил Стоилов започна като титуляр и игра 10:52 минути, за които се отчете с 5 точки и 4 борби.

Тимът на Мелия спечели срещу Кастейо със 76:65 (22:8, 20:20, 15:19, 19:18) и записа седми успех от началото на сезона. Отборът заема 10-о място в класирането със седем победи и осем поражения. Симеон Лепичев беше в стартовата петица и се отчете с 6 точки, 5 борби и 1 асистенция за 28:49 минути.

Следващият двубой за Лепичев и неговите съотборници ще бъде на 7 януари, когато ще приемат Гипускоа.

Аликанте победи Бургос у дома с 94:89 (18:28, 22:12, 29:17, 25:32), а Константин Костадинов изигра добър мач. Той беше титуляр и се отличи с 9 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 26:18 минути. Българинът и съотборниците заемат осмо място във временното класиране с девет победи и шест поражения.

На 7 януари Костадинов и Аликанте ще гостуват на Реал Бетис.

Към 09:21 на 04.07.2024 Новините от днес