site.btaПобеди за Аликанте с Константин Костадинов и Менорка с Емил Стоилов, поражение за Мелия и Симеон Лепичев в Испания

снимка: БТА, архив

Отборите на Константин Костадинов Емил Стоилов, съответно Аликанте и Менорка посигнаха победи в срещи от петия кръг в испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол при мъжете, а Мелия, със Симеон Лепичев в състава, претърпя поражение.

Аликанте се наложи като домакин на Кантабрия с 89:79 (27:22, 18:14, 21:21, 23:22), а Константин Костадинов бе титуляр и допринесе за успеха с 20 точки, 3 борби и 4 асистенции за 35 минути на терена. Костадинов и съотборниците му прекъснаха серия от три поредни загуби и заемат осмо място във временното класиране с две победи от пет изиграни мача.

Менорка надигра Лейма Коруня с 56:51 (13:17, 18:14, 12:12, 13:8) като домакин и се намира на десета позиция в подреждането с актив 2-3. Емил Стоилов бе част от титулярния състав и игра 11 минути, за които се отчете с 1 точка и 5 борби.

Тимът на Мелия отстъпи като гост на Леида с 62:96 (21:19, 14:20, 21:31, 6:26), допускайки четвърто поредно поражение от петте си срещи от началото на сезона. Мелия заема последното, 18-о място в класирането с актив 1-4. Симеон Лепичев бе в стартовия състав и се отчете със 7 точки, 7 борби и 2 асистенции за 20 минути на терена.

В следващия, шести кръг в испанската втора дивизия на 5 ноември, Мелия посреща Аликанте, а  Менорка ще гостува на Гипускоа.

Към 11:31 на 04.07.2024 Новините от днес