site.btaКонстантин Костадинов отбеляза 10 точки при победа на Аликанте в баскетболното първенство на Испания

снимка БТА архив

Отборът на Аликанте, с българина Константин Костадинов в състава си, победи гостуващия Фуенлабрада с 83:79 (26:24, 22:16, 18:19, 17:20) в среща от осмия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Така тимът записа четвърти пореден успех.

Костадинов игра 23:33 минути като титуляр и се отличи с 10 точки, 4 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър.

От неговите съотборници Брадли Дейвисън вкара 24 точки, а Петър Аранитович и Едуардо Руиз реализираха по 16 точки за гостите.

След успеха Аликанте се изкачи на трето място в класирането с пет победи и три поражения. В следващия кръг на  24 ноември тимът ще гостува на Касерес.

-  -  -

Отборът на Мелия, с българина Симеон Лепичев в състава си, допусна загуба от Бургос със 79:92 (14:28, 20:28, 21:23, 24:13) в мач от осмия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Бившият играч на Черноморец игра 22:47 минути като титуляр и се отчете с 6 точки, 1 борба и 1 отнета топка.

От неговите съотборници Паркър Ван Дайк и Хасан Уорънс нанизаха по 15 точки, а за победителите се отличи Миха Лапорник с 19 точки.

Мелия има баланс от две победи и шест загуби до момента и заема 14-о място във временното класиране.

Към 16:09 на 03.06.2024 Новините от днес