site.btaМелия и Симеон Лепичев записаха успех, Аликанте с Константин Костадинов с поражение в поредния кръг на испанското баскетболно първенство

Симеон Лепичев, снимка: clubmelillabaloncesto.org

Отборът на Мелия, с българина Симеон Лепичев в състава си, постигна победа, а Аликанте, където играе Константин Костадинов, допусна поражение в срещи от 13-ия кръг на испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол за мъже.

Мелия спечели гостуването си на Валядолид със 76:73 (14:16, 19:17, 27:16, 16:24). Отборът се изкачи на десето място в класирането с шест победи и осем поражения. Симеон Лепичев беше в стартовия състав и завърши с 8 точки, 6 борби и 1 асистенция за 23:05 минути на паркета.

От неговите съотборници Пол Ван Дайк реализира 25 точки, а за Валядолид се отличи Денис Шмид с 19 точки.

Аликанте загуби гостуването си на Оуренсе с 68:77 (18:20, 11:26, 15:14, 24:17) в друга среща от кръга. Константин Костадинов беше титуляр и се отчете с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции за 27 минути. Тимът заема седмо място в подреждането с осем победи и шест поражения.

На 22 декември Менорка, с Емил Стоилов в състава си, ще гостува на Кантабрия.

В следващия кръг на 29 декември Лепичев и неговите съотборници ще бъдат домакини на Кастейо, а Аликанте ще приеме Бургос на 30 декември.

Към 09:26 на 04.07.2024 Новините от днес