site.btaБаскетболният национал Павлин Иванов вкара 18 точки при победа на Сибиу в първенството на Румъния

снимка БТА архив

Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи като гост Фокшани със 73:70 (12:17, 22:20, 16:10, 23:23) в среща от деветия кръг в първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Тимът заема трето място във временното класиране в група "Б" на шампионата с баланс 5-3.

Иванов започна в стартовата петица, изигра отличен мач и стана най-резултатен с 18 точки, Той добави 2 борби и 3 асистенции за 32:44 минути игра.

От неговите съотборници Рареш Ута също вкара 18 точки, а Дерик Тортън се отличи за домакините с 18 точки.

Следващият мач на Сибиу в първенството е на 26 ноември като гост на Вълча.

-  -  -

Отборът на Менорка, където играе Емил Стоилов, загуби като гост от Естудиантес с 56:81 (15:17, 10:15, 15:26, 16:23) в мач от осмия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът има два успеха и шест поражения през новия сезон във второто ниво на испанския баскетбол и се нарежда на 15-о място в класирането.

Стоилов беше титуляр, игра 20:32 минути и завърши с 4 точки, 1 борба, 2 асистенции и 1 чадър.

На 25 ноември Стоилов и Менорка ще бъдат домакини на Бургос.

- - -
Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов, загуби домакинството си на Тревильо с 90:92 (28:25, 25:19, 20:24, 17:24) в мач от десетия кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2. Тимът заема последно място във временното класиране с един успех и девет поражения.

Иван Алипиев беше титуляр и направи "дабъл-дабъл" - 17 точки и 13 борби. Той добави към статистиката си 3 асистенции и 2 отнети топки за 38 минути. Другият българин Борислав Младенов остана извън състава за този двубой.

В следващия кръг на 26 ноември тимът ще гостува на Агридженто.

Към 21:41 на 24.07.2024 Новините от днес