site.btaЕмил Стоилов с добри изяви за Менорка, Иван Алипиев най-резултатен при успех на Латина в италианското първенство

Емил Стоилов, снимка БТА архив

Отборът на Менорка, с българина Емил Стоилов в състава си, загуби у дома от Оренсе с 50:74 (12:15, 16:17, 13:18, 9:24) в мач от седмия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът има два успеха и пет поражения през новия сезон във второто ниво на испанския баскетбол и се нарежда на 13-о място в класирането.

Стоилов влезе като резерва и се отчете с 9 точки и 7 борби за 25:19 минути.

От неговите съотборници Пол Калдерон също вкара 9 точки, а за победителите Ромаро Джил записа 16 точки и 8 борби.

На 19 ноември Стоилов и Менорка ще бъдат домакини на Естудиантес, откъдето българинът беше преотстъпен за втора поредна година.

- - -
Латина, където играят българите Иван Алипиев и Борислав Младенов, победи като гост Монферато с 86:71 (28:17, 21:10, 16:28, 21:16) в мач от деветия кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2. Тимът заема десето място във временното класиране с два успеха и седем поражения.

Иван Алипиев беше титуляр и беше най-резултатен за успеха. Той се отличи с 24 точки, 6 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки за 24 минути на терена, а Борислав Младенов беше резерва и се отчете с 4 точки и 3 борби за 11 минути в игра за Латина.

В следващия кръг на 19 ноември тимът ще бъде домакин на Тревильо.

Към 13:21 на 04.07.2024 Новините от днес