site.btaЛатина на баскетболните национали Иван Алипиев и Борислав Младенов с поражение в Италия

снимка БТА, архив

Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение при гостуването си на Агридженто със 77:88 (26:21, 8:15, 21:28, 22:24) в мач от 11-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

Тимът на Латина претърпя деветата си загуба от началото на сезона като има и две победи, и се намира на предпоследното, 11-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр и остави добри впечатления с изявите си, завършвайки с 11 точки, 1 борби и 1 открадната топка за 26 минути на терена.

Другият българин Борислав Младенов се завърна в игра след като пропусна предишния мач на Латина и се отчете с 5 точки, 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 20 минути.

Най-резултатен за гостите бе Франк Гейнс с 16 точки, а за Агридженто Джейкъб Полакович допринесе за успеха с 22 точки и 12 борби.

Алипиев, Младенов и съотборниците им от Латина ще бъдат домакини на Торино в следващия кръг на 2 декември.

Към 15:22 на 04.07.2024 Новините от днес