site.btaТимът на Латина, където играят Иван Алипиев и Борислав Младенов, допусна седма загуба в баскетболното първенство на Италия

снимка: facebook.com/latinabasket

Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна домакинска загуба от Виеджевано с 66:91 (15:25, 17:26, 14:23, 20:17) в мач от осмия кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2. Тимът заема последното, 12-о място във временното класиране с актив от един успех и седем поражения.

Иван Алипиев беше титуляр и се отличи с 2 точки, 2 борби и 1 отнета топка за 13 минути на терена, а Борислав Младенов се отчете с 1 борба и 1 асистенция за 12 минути в игра за Латина.

В следващия кръг на 12 ноември (неделя) тимът ще гостува на Монферато.

- - -

Отборът на Менорка, където играе Емил Стоилов, загуби като гост от Гипускоа със 79:87 (24:23, 21:20, 25:21, 9:23) в мач от шестия кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът има два успеха и четири поражения през новия сезон във второто ниво на испанския баскетбол и заема 12-о място в класирането.

Стоилов започна като титуляр и за 8 минути игра се отчете с 2 точки и 1 борба.

Клевин Хана наниза 23 точки от неговите съотборници, а Майкъл Барсело вкара 36 точки за победителите.

На 12 ноември (неделя) Стоилов и Менорка ще приемат Оренсе.

Към 15:17 на 04.07.2024 Новините от днес