site.btaБорислава Христова реализира 17 точки при успех на Сепси в турнира за Купата на Румъния, Лепичев победи Стоилов в "българското" дерби в Испания

снимка: ФИБА

Националката Борислава Христова и Сепси се класираха за следващия етап в турнира за Купата на Румъния по баскетбол за жени. Тимът се наложи над Рапид (Букурещ) с 83:67 (14:12, 23:15, 26:25, 20:15) като гост и след 2:0 победи продължават напред в надпреварата.

Христова беше най-резултатна за Сепси, като се отчете със 17 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 22:48 минути игра.

-  -  -

Симеон Лепичев и отборът на Мелия спечелиха "българското" дерби в първия кръг на  лига LEB Oro в Испания. Тимът надделя над Менорка, където играе Емил Стоилов, с 83:66 (18:15, 26:14, 20:19, 19:18) като гост.

Симеон Лепичев беше титуляр за Мелия и се отчете с 7 точки, 6 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 23:23 минути.

Емил Стоилов игра също 23 минути за за Менорка и записа 2 точки, 3 борби и 1 чадър.

-  -  -

Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава си, загуби за втори пореден път в италианската Серия А2. Тимът отстъпи пред Кремона с 89:91 (24:28, 17:17, 27:19, 21:27) в мач от втория кръг.

Иван Алипиев се представи силно и завърши с 16 точки, 5 борби и 1 отнета топка за 21 минути. Борислав Младенов игра 15 минути, като се отличи с 3 борби, 1 асистенция, 2 отнети топки и 2 чадъра, но не успя да се разпише.

Към 22:00 на 24.07.2024 Новините от днес