site.btaБългарският национал Константин Костадинов с добри изяви за Аликанте в баскетболното първенство на Испания

снимка БТА архив

Отборът на Аликанте, с българина Константин Костадинов, загуби като гост на Лейма Коруня със 74:79 (17:24, 13:12, 32:24, 12:19) в мач от втория кръг в лига LEB Oro на мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Костадинов започна като титуляр, игра 24:28 минути и се отличи с 3 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

От неговите съотборници Йон Гудмундсон вкара 21 точки.

В следващия си мач на 20 октомври Аликанте ще играе с Реал Валядолид.

- - -

Тимът на Латина, където играят Иван Алипиев и Борислав Младенов, допусна четвърта поредна загуба в Италия. Съставът отстъпи пред Реал Себастиан Риети със 70:90 (25:24, 16:21, 18:20, 11:25) като гост в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Алипиев беше най-резултатен за своя тим с 18 точки. Той добави 9 борби и 2 асистенции за 37 минути като титуляр. Младенов се включи като резерва и записа 2 точки, 2 борби и 1 отнета топка за 14 минути.

Латина е с баланс от 0-4 и се намира на последно място в класирането . На 21 октомври тимът излиза срещу Урания Милано.

Към 17:20 на 04.07.2024 Новините от днес