Гипускоа на Симеон Лепичев с успех в Испания

site.btaПобеди за отборите на Йордан Минчев и Иван Алипиев във BNXT Лигата

Победи за отборите на Йордан Минчев и Иван Алипиев във BNXT Лигата
Иван Алипиев, снимка: Владимир Шоков /БТА, архив

Българският национал Йордан Минчев и неговият белгийски тим Шарлероа записаха домакински успех над Белфиус Монс с 60:50 (15:5, 21:7, 12:25, 15:13) в среща от поредния кръг на BNXT Лигата (обединеното баскетболно първенство на Белгия и Нидерландия).

За Шарлероа това бе втора поредна победа, а отборът заема седма позиция във временното класиране в шампионата с актив 3-2.

Йордан Минчев допринесе за успеха с 6 точки, 8 борби и 1 асистенция за 24 минути на терена.

В следващия си двубой Шарлероа ще гостува на състава на Мехелен на 20 октомври.

Другият българин във BNXT Лигата Иван Алипиев и отборът му - Антверп Джайънтс победиха именно Мехелен със 79:76 (19:24, 20:21, 17:14, 23:17) като гости. Антверп Джайънтс постигна втори успех от петте си срещи до момента и се намира на десета позиция в подреждането.

Алипиев завърши с 8 точки, 3 борби и 1 асистенция за 17 минути в игра.

На 20 октомври българинът и съотборниците му ще гостуват на Белфиус Монс.

В испанската втора дивизия Гипускоа, с българинът Симеон Лепичев в състава, се наложи като домакин на Морон с 65:52 (15:16, 23:8, 12:17, 15:11) в двубой от четвъртия кръг. За Гипускоа победата бе втора поредна и тимът вече заема четвъртото място във временното класиране с баланс 2-2.

Симеон Лепичев не успя да се разпише и се отчете с 2 борби за 9 минути на терена.

В следващия кръг Гипускоа ще гостува на отбора на Оуренсе на 26 октомври.

Към 14:24 на 19.10.2024 Новините от днес