site.btaС десет човека Испания победи Швейцария в Лигата на нациите, Кристиано Роналдо донесе победата на Португалия над Шотландия

Испания победи Швейцария в Женева / снимка: АП/Jean-Christophe Bott/Keystone via AP

Макар и да игра през почти целия мач с човек по-малко, европейският шампион Испания успя да победи с 4:1 като гост Швейцария в среща от група 4 на Лига "А" на Лигата на нациите.

Двубоят в Женева бе доста интересен, а участие в него взе и нападателят на Лудогорец Квадво Дуа, но това не донесе дивиденти на домакините.

Испания успя да поведе още в четвъртата минута чрез Хоселу, а три след това гол на Бечир Омерагич за Швейцария бе отменен заради игра с ръка.

Вихреният старт на двубоя продължи с втори гол за Испания, дело на Фабиан Руис в 13-ата минута.

В 20-ата гостите останаха с 10 души заради директен червен карто на Робин льо Норман, а Швейцария веднага се възползва от това и в 41-вата минута Зеки Амдуни намали на 1:2.

През второто полувреме селекционерът на Швейцария Мурат Якин потърси освежаване в атака с включването в 76-ата минута на Квадво Дуа на мястото на Бреел Емболо, но само секунди по-късно Испания вкара трети гол, отново чрез Руис.

Крайното 4:1 бе оформено от Феран Торес в 80-ата минута.

С победата Испаия събра 4 точки и заема второ място в групата, на две зад лидера Дания. Швейцария е на последното четвърто място с 0 точки, на една зад тима на Сърбия.

В група 1 интрига също не липсваше, след като Португалия направи обрат за победата с 2:1 гостуващия състав на Шотландия.

С десетия си гол в последните 17 мача за родината си Скот МакТоминей даде преднина на "гайдарите" в седмата минута, което се оказа и единственото попадение до почивката.

Тогава в игра за Португалия се появи харизматичният капитан Кристиано Роналдо и това повлия на играта на домакините. В 54-тата минута рожденикът Бруно Фернандеш изравни за 1:1, а в 88-мата Роналдо с 901-вия гол в кариерата си донесе трите точки на тима си.

С тях Португалия оглави класирането с пълен актив от 6 точки след първите два мача, а на второ място с 3 точки излезе отборът на Хърватия, който надигра с 1:0 Полша.

Финалистът от последното издание на Лигата на нациите спечели в Осиек с гол на друг неостаряващ играч - Лука Модрич. Халфът на Реал Мадрид бе точен в 52-рата минута.

За Полша в 86-ата минута в игра се появи полузащитникът Якоб Пьотровски, но това не помогна на гостите да стигнат поне до изравняването.