site.btaШвеция изравни Словакия на върха в група 1 на Лига "С" на Лигата на нациите

Швеция изравни Словакия на върха в група 1 на Лига "С" на Лигата на нациите
Александър Исак и Виктор Гьокереш вкарват гол след гол за Швеция / снимка: AP Photo

Атомното дуо в атаката на националния отбор на Швеция Виктор Гьокереш и Александър Исак отното бе под пара и донесе победа с 3:0 над Естония в мач от група 1 на Лига "С" на Лигата на нациите.

В Солна домакините решиха всичко в срещата в последния четвърт час на първото полувреме. В 30-ата минута Гьокереш откри с деветия си гол за сезона, а десет минути след това Исак покачи на 2:0.

Отново Гьокереш направи резултата класически в 44-тата минута, което окончателно уби всякаква интрига в мача.

Ситуацията за Естония стана още по-тежка в 62-рата минута, когато Кевор Палумец бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки че бяха с човек повече, домакините не положиха никакви усилия в това да търсят по-убедителна победа и определено запазиха честта на доста по-скромния си съперник.

В класирането в групата Швеция води с 6 точки, колкото има и тимът на Словакия. Естония и Азербайджан са в дъното без актив.