site.btaГибралтар и Лихтенщайн поделиха точките в зрелище

Гибралтар и Лихтенщайн поделиха точките в зрелище
Лихтенщайн стигна до равенството срещу Гибралтар / снимка: АП/Andreea Alexandru

Отборите на Гибралтар и Лихтенщайн завършиха 2:2 истинско зрелище от група 1 на Лига "D" на Лигата на нациите.

Мачът под прочутата средиземноморска скала предложи два гола след 90-ата минута, пропусната дузпа, отменен гол, червен картон и невероятните 15 жълти картона.

Домакините от Гибралтар поведоха в осмата минута чрез Лиъм Уокър, но осем минути след началото на второто полувреме Лихтенщайн изравни чрез Ферхат Саглам.

Истинската драма в срещата обаче предстоеше в края му. В 82-рата минута Уокър пропусна дузпа, а във втората минута на добавеното време Арон Зеле реализира за Лихтенщайн. Попадението му обаче бе отменено заради засада.

В седмата минута от допълнително време 17-годишният Джеймс Сканлън даде нова преднина на Гибралтар, след като секунди по-рано ветеранът Джоузеф Чиполина, който бе на пейката през целия мач, получи червен картон за реплики.

Тимът на Лихтенщайн, който започна мача в серия от 40 двубоя без победа, обаче успя да избегне загубата с гол от дузпа в 14-ата минута на добавеното време. Тя бе реализирана от Николас Хаслер.

Така след два кръга в групата лидер е отборът на Сан Марино с 3 точки, пред Гибралтар и Лихтенщайн с по 1 точка. Сан Марино и Гибралтар обаче имат само по един изигран мач.