site.btaХайденхайм оглави класирането в Бундеслигата след изразителна победа срещу Аугсбург

Снимка: Harry Langer/dpa via AP

Хайденхайм оглави класирането в германското първенство по футбол, след като надви с изразителното 4:0 Аугсбург в мач от втория кръг на Бундеслигата. ФКХ е с две победи от два мача и голова разлика 6:0, което поставя тима начело в класирането с пълен актив от шест точки.

С две победи е и РБ Лайпциг, който в събота спечели дербито на втория кръг срещу шампиона Леверкузен. Байерн Мюнхен и Фрайбург са с по три точки преди срещата помежду си тази вечер.

Гостите от Аугсбург можеха да вкарат първи в този мач, но Арне Майер уцели напречната греда в третата минута. Само шест по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа и Паул Ванер бе точен от 11 метра за 1:0. След половин час игра се разписа и Лео Сиенса, а Хайденхайм наниза още два гола през второто полувреме. Адриан Бек бе точен в 69-ата минута и четири по-късно Зирлорд Конте оформи крайното 4:0.

Аугсбург е 15-и в класирането с равен и загуба.