site.btaФилип Кръстев записа гол и асистенция при победа на Цволе срещу Хераклес в Ередивизи

Филип Кръстев / Снимка: AP Photo/Mark J. Terrill

Българският национал Филип Кръстев записа гол и асистенция за отбора на Цволе, който спечели с 3:0 срещу Хераклес Алмело в мач от четвъртия кръг на футболното първенство на Нидерландия. Това бе първа победа за сезона за "сините", които се изкачиха на 13-а позиция.

Кръстев изнесе много силен мач като титуляр за Цволе. Бившият халф на Славия и Левски направи асистенцията си в 13-ата минута, когато подаде на Дилан Венте и той се разписа от близко разстояние за 1:0. Друго попадение за Цволе бе отменено в 48-та минута заради нарушение на българския национал, но Дилан Мбайо се разписа за 2:0 само 12 минути преди края с точен удар в долния ъгъл.

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато Мбайо и Кръстев се откъснаха срещу стража на гостите си. Този път 22-годишният белгийски нападател реши да подаде на намиращия се на по-добра позиция български национал и той оформи крайния резултат с лекота.

Преди този мач Цволе имаше само един гол за сезона, вкаран от Кръстев при поражението с 1:5 срещу Фейенорд. Вторият българин в Ередивизи ще бъде именно в тима от Ротердам, който вчера трансферира стража Пламен Андреев от Левски за около 1.2 милиона евро.

Кръстев и Андреев бяха съотборници в Левски и заедно спечелиха Купата на България през 2022.

Към 20:20 на 01.09.2024 Новините от днес