site.btaНюкасъл се наложи над Тотнъм, равенство в лондонското дерби между Челси и Кристъл Палас

Снимка: Owen Humphreys/PA via AP

Нюкасъл постигна втора победа в първите си три мача във Висшата лига на Англия, надделявайки с 2:1 над Тотнъм. Победното попадение за домакините от севера вкара Александър Исак в 78-ата минута, завършвайки чудесна конттраатака. Това е и първо попадение за шведския таран на домакините през сезона.

Със 7 точки джордитата са на 4-о място, а също толкова имат пред тях Брайтън и Арсенал. На върха е Манчестър Сити с 9.

В другата ранна среща лондонските съперници Челси и Кристъл Палас завършиха 1:1. По-късно днес е дербито между Манчестър Юнайтед и Ливърпул.

На своя стадион Нюкасъл далече не беше по-добър, за да заслужи категорична победа над Тотнъм, но се възползва по максимален начин от грешките на защитата. В 37-ата минута Харви Барнс даде преднина на Нюкасъл след атака от ляво. Лойд Кели получи топката от тъч на лявото крило, тръгна на скорост и центрира в наказателното поле. Там Барнс изпревари защитник на гостите и отклони топката от въздуха към далечната греда, за да се превърне в неспасяема за вратаря Викарио.

Тотнъм изравни в 56-ата минута с автогол на Дан Бърн, а топката така или иначе щеше да влезе в мрежата. Нюкасъл сбърка при изнасянето на топката, тя беше отнета от дясно и центрирана в наказателното поле, а Бренан Джонсън от гостите така или иначе я беше насочил в мрежата.

Крайното 2:1 фиксира Александър Исак, който се оказа на празна врата, след като бързият Джейкъб Мърфи проби от ляво и му подаде в наказателното поле.

Челси започна много силно мача с Кристъл Палас и наложи доминация, като до 20-ата минута пропусна два шанса. Най-напред в 11-ата минута Коул Палмър стреля опасно с левия крак покрай дясната греда на Дийн Хендерсън. В 20-ата минута Нони Мадуеке също бе изведен великолепно в наказателното поле, сам срещу вратаря Хендерсън, но прати кълбото покрай дясната греда. Отново фланговият нападател бе изключително близо до това да се разпише само две минути по-късно, но отново бившият страж на Манчестър Юнайтед демонстрира отличен рефлекс и спаси.

След още три минути Челси най-после откри резултата благодарение на Николас Джаксън, който се възползва от асистенция на Палмър.

Началото на втората част също беше за Челси, който можеше да води и с два гола преднина. Вратарят на Палас обаче спаси удара на Палмър. В 53-ата минута обаче Кристъл Палас стигна до попадение чрез Еберечи Езе, който се възползва от отлично подаване на Шейк Дукуре.

До края на мача натискът на Челси поутихна, макар след 70-ата минута отново да взеха инициативата. Те създадоха две добри ситуации, но равенството остана непроменено.