site.btaМарк Маркес триумфира на Гран при на Арагон и записа първа победа в MotoGP от над хиляда дни

Последната победа на Маркес (на снимката) бе през 2021 в Емилия-Романя / Снимка: AP Photo/Jose Breton)

Марк Маркес (Испания, Gresini Racing/Ducati) спечели първата си победа в клас MotoGP от 1043 дни насам, завършвайки по категоричен начин на първото място в Гран при на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Последната победа за легендарния испански пилот бе в Гран при на Емилия-Романя през 2021, когато той все още караше за оригиналния си тим Repsol Honda.

Маркес доминираше през целия уикенд и след спринтовата победа, той завърши първи и в пълното състезание. Испанският пилот на Дукати финишира с 4.789 пред Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing/Ducati), който се отърси от проблемните първи състезания в Арагон и увеличи преднината си на върха в класирането по пилотите.

Мартин е лидер в класирането с актив от 299 точки и води с 23 пред Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team), който отпадна от състезанието след катастрофа с Алекс Маркес (Испания, Gresini Racing) в завой номер 12. Маркес е трети с 229 точки и 70 по-малко от лидера.

Педро Акоста (Испания, Red Bull GASGAS Tech3) спечели последното място на подиума с 14.904 секунди пасив от състезателя на Gresini Racing.

Към 19:23 на 01.09.2024 Новините от днес