site.btaОлимпийският шампион по волейбол при мъжете Франция тръгна с победа над Сърбия на турнира в Париж

Снимка: AP Photo/Dolores Ochoa

Отборът на Франция, който е олимпийски шампион от Токио в мъжкия волейбол, започна защитата на отличието си с труден успех над тима на Сърбия с 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6).

Сърбите изненадаха домакините още в първата част, която спечелиха след 28 минути игра. "Петлите" успяха да направят обрат, като поведоха, но Сърбия не се отказа и взе четвъртия гейм. В тайбрека отборът на Франция бе убедителен - 15:6, като при последната точка Александър Атанасиевич от Сърбия заби топката в аут. Тревор Клевно отбеляза 23 точки за Франция, а Жан Патри добави още 22. За сърбите най-резултатен бе Марко Подрасканин с 13.

В следващите мачове в Група "А" Франция ще срещне Канада, а Сърбия - Словения.

В късния мач от деня тимът на Словения се наложи над Канада с 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:21). Очертаваше се чиста победа за европейския отбор, но Канада успя да спечели третия гейм и да постави под напрежение словенците.

Последната точка в мача направи словенецът Ален Пайенк след успешна блокада.

Най-резултатен за победителите беше звездата им Тончек Щерн, който реализира 24 точки. с 15 помогна Клемент Цебул.

За Канада 17 точки отбеляза волейболистът на италианския Монца Ерик Льопки.

Към 02:19 на 29.07.2024 Новините от днес