site.btaАмериканката Лий Кийфър защити титлата си на рапира на Игрите в Париж

Американката Лий Кийфър защити титлата си на рапира на Игрите в Париж
снимка: AP Photo/Andrew Medichini

Американката Лий Кийфър защити титлата си на рапира жени на турнира по фехтовка на олимпийските игри в Париж.

На финала 30-годишната Кийфър победи сънародничката си Лорън Скръгс с 15:6.

Това е първи изцяло американски финал в олимпийско състезание по фехтовка от 2008 година, когато Мариел Загунис победи Сада Джейкъбсън на сабя.

Бронзовото отличие завоюва Елинор Харви (Канада), която в спора за третото място спечели срещу Алис Волпи (Италия) с 15:12.

На полуфиналите Кийфър надделя над Алис Волпи с 15:10, а Скръгс спечели с 15:9 срещу Елинор Харви.

Студентката от Харвард Лорън Скръгс стана първата чернокожа фехтовачка от САЩ, спечелила индивидуален медал в състезание за жени.