site.btaИспания е новият европейски шампион по футбол за юноши до 19 години

Испания е новият европейски шампион по футбол за юноши до 19 години
Испания U19 е новият европейски шампион за юноши. Снимка: RFEF

Испанският футбол продължава да изживява едно вълшебно лято, след като добави още една титла във витрината на федерацията. Юношите до 19 години станаха европейски шампиони, след като спечелиха първенството на континента.

На финала в Белфаст младите испанци се наложиха с 2:0 над Франция с попадения на Икер Браво в 41-ата минута и на Асане Диао в 69-ата минута. Четвърт час преди края на мача Йони Гомис от отбора на Франция получи червен картон и окончателно лиши своите от надежди за обрат.

Титлата е 12-а за Испания в тази възраст и е абсолютен рекорд.

Двата отбора се бориха за контрол в средата на терена в ранните етапи и шансовете идваха от далечни удари или грешки. До 35-ата минута двата отбора имаха по една възможност да открият - удар с глава на Буабре – крило от втория отбор на Монако от една страна, както и излизане на ударна позиция от дясно по диагонала за Дани Родригес за испанците.

Но 4 минути преди края на първата част – Икер Браво, който е роден в малък град в Каталония, но е собственост на Байер (Леверкузен) откри резултата. Браво получи пас от Мела – крило на Депортиво (Ка Коруня), освободи се и по диагонала от 10-12 метра преодоля вратаря на французите.

Браво беше на път да отбележи своя гол, този път партнирайки на Дани Родригес, в началото на второто полувреме, но този път вратарят Бенги показа по-твърда ръка и извади в ъглов удар.

От този момент Франция взе инициативата и контролираше събитията на терена, но до 69-ата минута, когато испанците стигнаха до втори гол. След това футболистите на Хосе Лана контролираха събитията на терена и можеха да стигнат до трети гол, пак чрез Браво, но късметът им изневери.

Така Испания спечели още една титла на Европа по футбол, след като по-рано този месец триумфира и при мъжете. Украйна, Италия и Норвегия са другите три отбора, които се класират от това Европейско първенство за Световното за младежи до 20 години.

Към 01:13 на 29.07.2024 Новините от днес