site.btaБотев и Локомотив не излъчиха победител в 119-ото издание на дербито на Пловдив

Ботев и Локомотив не излъчиха победител в 119-ото издание на дербито на Пловдив
Никола Илиев (вляво) в единоборство с Оливер Камдем (вдясно) / Снимки: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Първенство на България по футбол, среща от втория кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив):

Ботев (Пловдив) – Локомотив (Пловдив) 2:2 (1:0)

голмайстори: 1:0 Никола Илиев 17, 1:1 Мичи Нтело 56, 2:1 Ехидже Укаки 72, 2:2 Жулиен Лами 90+2

стадион: „Христо Ботев“, Пловдив

главен съдия: Георги Кабаков, гр. Пловдив

жълти картони: Антоан Конте (Ботев Пловдив); Христо Иванов, Димитър Илиев, Владимир Медвед (Локомотив Пловдив)

състав на Ботев (Пловдив): Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Джеймс Ето‘о, Антонио Перера, Самуел Акере (59 – Ехидже Укаки), Никола Илиев (59 – Кристиан Нвачукву), Ивелин Попов (85 – Ален Корошец), Антъни Уджа (68 – Мартин Секулич)

състав на Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Оливер Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Христо Иванов (58 – Ивайло Иванов), Георги Каракашев, Николас Пенев (58 – Жулиен Лами), Мартин Петков (89 – Данило Полонский), Димитър Илиев (89 – Мартин Хайдаров), Мичи Нтело (59 – Владимир Медвед)

Ботев и Локомотив завършиха наравно 2:2 в 119-ото издание на пловдивското дерби. Двата тима се срещнаха в двубой от втория кръг на Първа лига и предложиха зрелищен сблъсък пред около 15 000 зрители на стадион „Христо Ботев“.

Никола Илиев даде аванс на „жълто-черните“ в 17-ата минута, а в 56-ата Мичи Нтело изравни. "Жълто-черните" отново излязоха напред в резултата в 72-ата минута с попадение на Ехидже Укаки, но във втората минута от добавеното време на мача Жулиен Лами донесе точката на своя отбор, възползвайки се от грешка на стража на Ботев Ханс Кристиан Бернат.

Пловдивското дерби бе белязано от няколко инцидента, след като преди началото на двубоя се стигна до сблъсък между привържениците на двата отбора, а в 70-ата минута на мача пък част от феновете на „канарчетата“ се сбиха помежду си в Южната трибуна и това наложи намесата на полицията.

Преди началото на срещата от Ботев (Пловдив) наградиха Радина Величкова, която спечели златен медал в бягането на 100 метра при девойките на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години в Банска Бистрица, Словакия.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 13-ата минута бяха много близо до гол. Николай Минков центрира от десния фланг към наказателното поле, където двама защитници на Локомотив се разминаха с топката и тя падна на крака на Никола Илиев, чийто изстрел от около 11 метра бе отразен с крак от Мартин Луков.

Четири минути по-късно обаче юношата на „жълто-черните“ даде преднина на своя тим. Константинос Балоянис центрира отляво към Акере, той свали с гърди към Илиев, който залъга двама противникови играчи и технично преодоля Луков за 1:0.

В 34-ата минута Джейм Ето‘о пробва изстрел от над 25 метра, попаднал право в ръцете на стража на Локомотив.

Така почивката дойде при гол аванс за „жълто-черните“, като „черно-белите“ не отправиха нито един изстрел към противниковата врата през първото полувреме.

Втората част обаче започна с отличен шанс за „железничарите“. Още преди да бяха изтекли и 60 секунди след подновяването на играта футболистите на Любослав Пенев разгърнаха бърза контраатака, на върха на която се озова Мичи Нтело. Белгийския нападател бе изведен от Димитър Илиев сам срещу Ханс Кристиан Бернат и опита да го залъже, но се забави и завършващият му удар бе блокиран с глава от Антоан Конте.

В 48-ата минута „смърфовете“ отново бяха близо до изравнително попадение. Топката бе центрирана от левия фланг към Мартин Петков в наказателното поле, той свали около точката за изпълнение на дузпа към непокрития Георги Каракашев, който обаче шутира над напречната греда.

В 56-ата минута Локомотив изравни. Отново Димитър Илиев пусна хитър пас зад защитата на Ботев и изведе Мичи Нтело отляво в наказателното поле, като този път таранът успя да пусне топката под плонжа на Бернат и реализира за 1:1.

„Канарчетата“ опитаха да отговорят в 66-ата минута. Минков проби през центъра и комбинира вдясно с Ехидже Укаки, който овладя и подаде успоредно на голлинията, където двама негови съотборници се разминаха с топката.

В 72-ата минута играчите на Душан Керкез отново излязоха напред в резултата. Константинос Балоянис получи отляво в наказателното поле и върна на втора греда към непокрития Укаки, който засече в мрежата на Луков за 2:1.

Веднага след подновяването на играта от центъра Димитър Илиев получи около точката за изпълнение на дузпа и опита удар, който бе блокиран, а след това Владимир Медвед стреля встрани от целта.

В 75-ата минута Ивелин Попов изведе Мартин Секулич сам отляво в наказателното поле, но завършващият изстрел на хърватина премина покрай гредата.

Осем минути след това Джеймс Ето‘о опита да намери Кристиан Нвачукву с дълго подаване зад защитата. Мартин Луков излезе напред и изчисти с глава, но топката падна на крака на Ивелин Попов, който пробва да реализира в опразнената врата с изстрел от над 35 метра. Стражът на Локомотив обаче възстанови позицията си навреме и успя да се справи.

Във втората минута от добавените девет като продължение на мача Локомотив изравни. Мартин Хайдаров шутира коварно от около 25 метра, топката тупна пред Ханс Кристиан Бернат, който не успя да улови и при добавката Жулиен Лами вкара в опразнената врата за 2:2, като по този начин оформи крайния резултат.

Към 01:16 на 29.07.2024 Новините от днес