site.btaБългарският национален тим постигна втора победа на Европейското първенство по минифутбол

снимка: Български футболен съюз, архив

Българският национален отбор по минифутбол постигна втора победа на Европейското първенство в Босна и Херцеговина.

След успеха в първия кръг над Португалия, националите се наложиха над Грузия с 2:0 във втората си среща, оглавиха класирането в група "Е" с 6 точки и си гарантираха продължаване в следващата фаза.

Попаденията за българския състав реализираха Димитър Димитров в 33-ата минута и Мирослав Кайряков в 45-ата минута.

Грузинците останаха с човек по-малко в 42-ата минута заради втория жълт и съответно червен картон картон за Теймурази Екизашвили.

Българите превъзхождаха противника и отправиха 6 удара към вратата на Грузия, чийто тим остава на трета позиция във временното класиране с 1 точка след равенство и загуба.

Във вторник отборът на България ще се изправи срещу Сърбия в третия си мач от груповата фаза.

24-те отбора на Еврошампионата по минифутбол са разпределени в шест групи по четири. Актуален европейски шампион е тимът на Азербайджан.

Към 11:35 на 16.07.2024 Новините от днес