site.btaБългария загуби последния си мач от груповата фаза на Евро 2024 по минифутбол в Сараево, изправя се срещу шампиона Азербайджан в елиминациите

България загуби последния си мач от груповата фаза на Евро 2024 по минифутбол и ще играе с Азербайджан на осминафиналите в турнира.

Лош късмет маркира първата загуба за "трикольорите" на континенталния шампионат в Сараево (Босна и Херцеговина). Българите загубиха с 0:1 срещу Сърбия и завършиха на второ място в група "Е" с 6 точки.

Милан Чичич реализира единствения гол в 7-ата минута на срещата. Българският тим, който се нуждаеше поне от равенство, за да запази първата позиция в подреждането, изигра много силно второ полувреме, но липсата на шанс и изгонването на Веселин Филипов в 43-ата минута натежаха за крайния резултат.

С успеха Сърбия излезе на върха със 7 точки и на осминафиналите в сряда ще играе срещу Унгария, докато България ще има по-трудната задача срещу защитаващия титлата си Азербайджан. Мачът не "трикольорите" стартира утре от 18:30 часа.

Българите са бронзови медалисти от Евро 2022 в Словакия.

Към 22:08 на 27.06.2024 Новините от днес