site.btaДема и Вектор Тенис Спорт се класираха за финала при жените на Държавното отборно първенство на България по тенис

Защитаващият титлата си от последните два сезона Дема и Вектор Тенис Спорт се класираха за финала при жените на Държавното отборно първенство по тенис на червените кортове на ТК Локомотив в Пловдив с общ награден фонд 10 хиляди лева.

Поставените под номер 1 столичанки, в чийто състав са националната шампионка на открито Джулия Терзийска, държавната шампионка в зала Денислава Глушкова и Биляна Павлова-Димитрова, елиминираха първия тим домакините и трети в схемата Локомотив Пловдив с 2:0 победи.

Другият софийски отбор Вектор Тенис Спорт, поставен под номер 6, за който играят Лидия Енчева и Галена Кръстенова, се справи със Супер Спорт-2 (Варна) също с 2:0 успеха.

В надпреварата при мъжете номер 1 в схемата и шампион от последните две години Черно море-Елит в състав Симон-Антони Иванов, Михаил Иванов и Любослав Иванчев се класира за полуфиналите след успех с 2:0 над Про спорт-1. За място на финала варненци ще се изправят срещу първия тим на НСА (Габриел Донев, Пламен Милушев и Васил Русанов), който отстрани Локомотив София-1 също с 2:0.

Поставеният под номер 2 първи отбор на Локо 98 също продължава напред. С държавния вицешампион и национал Янаки Милев, Фердун Шефкедов и Светозар Тодоров в състава си пловдивчани надделяха над съгражданите си Некст Про с 2:1 победи. На полуфиналите те ще срещнат номер 4 в схемата Диана-2 (Симеон Терзиев, Тед Бачев и Христиан Биджев), който спечели с 2:1 срещу НСА-2.

Отборните шампионите в двата пола ще заработят по 2000 лева от наградния фонд.