site.btaЛудогорец се доближи на три точки до лидера Левски след минимален успех при гостуването на Берое

Тодор Неделев реализира единственото попадение в срещата, след като бе точен от дузпа / Снимки: БТА, Боян Ботев

Първенство на България по футбол, среща от 6-ия кръг на Първа лига между отборите на Берое (Стара Загора) и Лудогорец:

Берое – Лудогорец 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Тодор Неделев 65-дузпа
стадион: "Берое", гр. Стара Загора
главен съдия: Владимир Вълков, гр. Пловдив
жълти картони: Винисиус Белоти, Джани Политино, Ойер Сареги, Кевин Сейхас (Берое); Аслак Фон Витри (Лудогорец)
състав на Берое: Артур Мота, Ойер Сареги, Франко Рамос, Хуан Пабло Саломони, Лучиано Скуадроне (80-Кевин Сейхас), Стефан Гаврилов, Енцо Еспиноса (80-Алберто Салидо), Сегундо Пачаме, Хуан Карлос Пинеда, Винисиус Белоти (26-Джани Политино), Леандро Годой (86-Франциско Сагардия)
състав на Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Едвин Куртулус, Антон Недялков (44-Дени Групер), Якуб Пьотровски (78-Педро Нареси), Ивайло Чочев, Тодор Неделев, Рик Джонатан (46-Георги Русев), Кайо Видал (46-Спас Делев), Руан Крус (69-Квадво Дуа)

Шампионът Лудогорец записа четвърта поредна победа от началото на сезона. Тимът от Разград постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Берое в среща от шестия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача реализира Тодор Неделев в 65-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Ойер Сареги срещу Спас Делев. През първата част пък Якуб Пьотровски уцели греда, а в самия край на мача същото стори и резервата на Берое Франциско Сагардия, който можеше да донесе точката на своя тим.

С успеха „орлите“ продължават безгрешната си серия от началото на новия сезон и са с пълен актив от 12 точки от първите си четири изиграни мача. Те се изкачиха до трета позиция в класирането на 3 точки зад лидера Левски, но са с два мача по-малко в сравнение със „сините“. Лудогорец изпревари именно Берое, който остава на шесто място с 10 точки, колкото имат още четвъртият и петият в подреждането - съответно Ботев (Пловдив) и Черно море.

Още от самото начало на мача шампионите взеха инициативата и притиснаха „заралии“ в тяхната половина. В четвъртата минута Рик Джонатан комбинира технично с пета с Руан Крус, който веднага опита да завърши със силен шут по диагонала, преминал високо над напречната греда.

Малко след това и самият Джонатан стреля от дистанция, но топката се отклони в крак на бранител в зелено и излезе в корнер. След неговото изпълнение последва нов неточен удар на Аслак Фон Витри.

В 29-ата минута отново десният краен бранител реши да завърши с далечен шут нападението на своя тим, но и този път мерникът му не бе точен.

Домакините опитаха да отговорят в 33-ата минута. Играчите на Хосе Луис Ачиари осъществиха бърз преход от защита в нападение по левия фланг и топката бе центрирана към Леандро Годой, който пробва да завърши от трудна позиция с левия крак, но встрани от вратата.

Пет минути по-късно гостите от Разград пропуснаха най-чистата ситуация за гол през първото полувреме. Тодор Неделев центрира прецизно от корнер към Якуб Пьотровски, който връхлетя от втора позиция и засече с глава, но топката се отби в напречната греда на Артур Мота.

Седем минути след началото на второто полувреме Неделев също бе близо до откриващо попадение. Той пробва фалцов удар от около 20 метра, който обаче премина малко над целта.

В 63-ата минута играчите на Захари Сираков получиха право да изпълнят дузпа, след като Ойер Сареги задържа Спас Делев в наказателното поле. Първоначално главният съдия Владимир Вълков остави играта да продължи, но след това бе извикан да разгледа ситуацията на ВАР-монитора и отсъди 11-метров наказателен удар. С неговото изпълнение се зае Тодор Неделев и не сгреши, за да даде аванс на гостите – 0:1.

След попадението шампионите намалиха значително оборотите и по-рядко стигаха до головия положения.

В последната минута от редовното време на мача все пак влезлият като резерва Квадво Дуа можеше да сложи точка на спора с втори гол след светкавична контраатака и извеждащ пас на Георги Русев, но швейцарският национал не уцели вратата, останал сам срещу Артур Мота.

В ответната атака пък Берое пропусна отличен шанс да изравни. Франциско Сагардия получи пространство на границата на наказателното поле и шутира коварно в долния десен ъгъл на Падт, който обаче показа добър рефлекс и отклони топката, която след това се отби и в гредата преди да излезе в корнер. Така "орлите" запазиха аванса си и се поздравиха с крайния успех.