site.btaЛивърпул записа втора поредна победа във Висшата лига

Ливърпул записа втора поредна победа във Висшата лига
снимки: AP Photo/Rui Vieira

Ливърпул победи Брентфорд с 2:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига, който се изигра на "Анфийлд". "Пчеличките" нямат успех на този стадион от 1937 година насам.

Домакините наложиха натиск от самото начало на сблъсъка. В 13-ата минута Луис Диас беше изведен на чиста голова позиция, като той навлезе в наказателното поле и стреля технично, давайки аванс на мърсисайдци в резултата.

В 19-ата минута отново колумбиецът беше изведен сам срещу Марк Флекен, но опитният страж успя да спаси. В 41-вата минута Александър-Арнолд шутира опасно от границата на наказателното поле, имаше рикошет, но топката премина на сантиметри от целта.

В 70-ата минута Ливърпул сложи край на интригата, след като египетският национал Мохамед Салах реализира своя втори гол за сезона и донесе трите точки на селекцията на Арне Слот.