site.btaХайденхайм надигра новака в Бундеслигата Санкт Паули като гост

Хайденхайм надигра новака в Бундеслигата Санкт Паули като гост
Снимка: Gregor Fischer/dpa via AP

Отборът на Хайденхайм победи Санкт Паули с 2:0 като гост на старта на двата отбора в Бундеслигата.

Хайденхайм показа търпение и използва положенията си след час игра. Първо Паул Ванер откри резултата в средата на второто полувреме, а в 82-рата минута Ян Шопнер затвърди победата на гостите и летящия им старт в първенството.

Така треньорът на гостите Франк Шмид сложи край на серията си от седем мача без победа срещу съперника от Хамбург.

Санкт Паули се завърна в елита на Германия след повече от десет години, но стартът на тима не беше успешен. Тимът от Хамбург бе по-добър през първото полувреме, като пропуски направиха Конър Меткалф и Филип Трой.

Мачове от германската Бундеслига, първи кръг:

Волфсбург - Байерн Мюнхен             - 2:3
Санкт Паули - Хайденхайм              - 0:2

от събота: Аугсбург - Вердер Бремен              - 2:2 Фрайбург - Щутгарт                    - 3:1 Хофенхайм - Холщайн Кил               - 3:2 Майнц - Унион Берлин                  - 1:1 РБ Лайпциг - Бохум                    - 1:0 Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт - 2:0 от петък: Борусия Мьонхенгладбах - Байер Леверкузен - 2:3

Към 22:16 на 25.08.2024 Новините от днес