site.btaАбърдийн на Димитър Митов с нова победа и пълен актив в Шотландия

Абърдийн на Димитър Митов с нова победа и пълен актив в Шотландия

Шотландският Абърдийн победи Килмарнък с 2:0 в мач от третия кръг на Премиършип. Титуляр на вратата на домакините бе Димитър Митов и показа отлична форма. Българският национал записа първа „суха мрежа“ през сезона.

Пап Гей откри резултата за Абърдийн още в 23-ата минута. Двете минути след подновяването на играта гостите останаха в намален състав, след като Брадли Лионс получи червен картон.

Нападателят от Сенегал Па Гей вкара своя втори гол в 65-ата минута и така донесе на Абърдийн нов успех.

След три изиграни мача Димитър Митов и съотборниците му имат пълен актив от 9 точки и заемат втора позиция само заради по-лоша голова разлика от лидера и актуален шампион Селтик.

В четвъртия кръг Абърдийн ще бъде гост на Рос Каунти и има всички шансове да продължи серията си без загубена точка.

Към 00:15 на 26.08.2024 Новините от днес