site.btaЦСКА 1948 елиминира драматично Будучност в Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 елиминира драматично Будучност в Лигата на конференциите
Снимка: кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (ПК)

Мач-реванш от втория квалификационен кръг в турнира по футбол Лига на конференциите:

Будучност (Черна гора) - ЦСКА 1948 (България)    1:1 след продължение, 1:0 в редовното време, (0:0)
* Първата среща завърши 1:0 в полза на ЦСКА 1948.
голмайстори: 1:0 Владимир Перишич 64, 1:1 Евгений Сердюк 101
жълти картони: Милош Брнович, Игор Иванович, Владан Аджич, Драган Гривич, Иван Божович (Будучност), Реян Даскалов, Талис, Евгений Сердюк, Радослав Кирилов (ЦСКА 1948)
главен съдия: Михал Оченаш (Словакия)
стадион: "DG Арена"
състави
Будучност: Милан Миятович, Драган Гривич, Аднан Ораховац (46-Владан Аджич), Илия Сериков, Огнен Гашевич, Андрия Булатович (88-Лука Биркович), Милан Вукотич, Милош Брнович (107-Оливер Шаркич), Игор Иванович (82-Стефан Джуканович), Иван Булатович (60-Иван Божович), Петър Гърбич (46-Владимир Перишич)
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Райън Бидунга (73-Емил Ценов), Симеон Василев (57-Пиер-Даниел Нгинда), Реян Даскалов, Неделко Пишчевич (106-Октавио), Бирсент Карагарен (73-Касиано Бузон), Талис (115-Том Рапнюи), Радослав Кирилов, Марио Илиевски (90-Евгений Сердюк)

ЦСКА 1948 се класира драматично за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите. В мач-реванш "червените" завършиха наравно 1:1 след продължения като гости срещу Будучност след попадение на резервата Евгений Сердюк в 101-ата минута. В първата среща отборът от София победи с 1:0.

Двубоят на тежкия терен в Черна гора започна с натиск за домакините. След точно четвърт час игра Огнен Гашевич шутира, но топката излезе в аут.

Седем минути след това Талис стреля силно към вратата на черногорците, но бившият вратар на българския Левски Милан Миятович се справи със ситуацията. Последвалият шут на Бирсент Карагарен беше блокиран.

В 27-ата минута Будучност организира опасна атака в 27-ата минута. Милан Вукотич отправи топката в горния ъгъл, но Петър Маринов успя да спаси вратата си от попадение.

След половин час игра Милан Вукотич отправи опасен удар от 20 метра, топката тупна точно пред Петър Маринов, който успя да се намеси, а след това кълбото се отби в напречната греда.

В допълнителното време на първата част Талис отправи коварен шут от около 25 метра, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Будучност, но Миятович успя да извади топката извън терена.

"Червените" организираха атака в 50-ата минута. Карагарен подаде към Талис, който беше на добра позиция в наказателното поле на Будучност, но изпрати топката над напречната греда в аут.

В 61-ата минута Неделко Пишчевич на първа греда продължи топката след изпълнение на ъглов удар, а след това Даскалов не успя да се разпише.

Будучност поведе в резултата в 64-ата минута. Милан Вукотич отправи удар от средна дистанция, Петър Маринов успя да се намеси, но не беше убедителен. Избитата от вратаря на ЦСКА 1948 топката падна на главата на Владимир Перишич, който отблизо се разписа за черногорците.

Четири минути преди изтичане на редовното време Талис центрира на първа греда от корнер в наказателното поле, където Касиано Бузон стреля, но Милан Миятович се намеси решително и спаси.

Петър Маринов се намеси решаващо в първата минута на допълнителното време на срещата. Стефан Джуканович нанесе много опасен удар след самостоятелен пробив, но Маринов успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Малко след това шут от далечна дистанция на Реян Даскалов рикошира в защитник на домакините и премина на сантиметри от страничната греда на вратата на Будучност.

В 99-ата минута капитанът Кирилов изведе Талис по крилото, той върна за Пишчевич, но от наказателното поле халфът би в ръцете на Миятович. Само две минути след това Талис изведе Сердюк сам срещу Миятович и украинецът преодоля бившия страж на Левски, изравнявайки резултата.

В 113-ата минута Перишич отправи силен удар, но вратарят Маринов се намеси решително. Пет минути след това Сердюк беше останал сам срещу вратаря на домакините след бърза контра, но Миятович спаси с крак вратата си от второ попадение.

"Червените" елиминират съперник в евротурнирите за първи път в своята история.

Пафос ще бъде следващият съперник на ЦСКА 1948 в третия кръг. Кипърският отбор елиминира Жалгирис след 3:0 след продължения в реванша. В редовното време Пафос се наложи с 1:0, а след първата среща литовците имаха преднина от 2:1.

ЦСКА 1948 посреща Пафос на Националния стадион "Васил Левски" следващия четвъртък.

Към 04:12 на 02.08.2024 Новините от днес