site.btaСтрасбург надви Олимпик Лион и започна с победа сезона във френската Лига 1

Страсбург надви Олимпик Лион и започна с победа сезона във френската Лига 1
снимка: АП

Тимът на Страсбург, воден от новия си старши треньор Патрик Виейра, победи Олимпик Лион с 2:1 като домакин в среща от първия кръг на първенството на Франция по футбол.

И трите попадения паднаха през второто полувреме, когато домакините поведоха с 2:0.

25-годишният полузащитник Жан-Рикньор Белгард реализира за 1:0 за Страсбург в 63-ата минута на двубоя, а в 75-ата Лебо Мотиба покачи на 2:0.

Гостите от Лион върнаха един гол в 88-ата минута, дело на аржентинския национал Николас Таляфико, а Александър Лаказет пропусна още възможности за попадение във вратата на домакините.

В добавеното време на срещата Раян Шерки пропусна възможност да изравни за Олимпик Лион и Страсбург спечели три точки за начало на новия сезон в Лига 1.