site.btaМонпелие постигна първа победа за сезона в Лига 1

Монпелие постигна първа победа за сезона в Лига 1
снимка: АП архив

Монпелие оглави временното класиране на френското футболно първенство, след като спечели гостуването си на Олимпик Лион с 4:1 в среща от втория кръг.

Още до почивната играчите на Монпелие водеха с 2:0 след голове на Арно Нордин в 20-ата и на Муса Ал-Тамари в 39-ата, а попадение на Акор Адамс беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторение ВАР.

В 66-ата минута Ал-Тамари направи 3:0 с втория си гол в двубоя, а в 89-ата Адамс също се разписа за крайното 4:1.

Александър Лаказет успя да реализира почетно попадение за Олимпик Лион в 69-ата минута, но в 80-ата получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Монпелие има 4 точки на върха в класиране, с колкото е и Олимпик Марсилия.