site.btaПърва загуба за България на баскетболния турнир "Словения Бол"

Първа загуба за България на баскетболния турнир "Словения Бол"
снимка БТА, архив

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 14 години претърпя първа загуба на силния турнир "Словения Бол". В Словени Градец българският тим отстъпи на Унгария със 72:79 във втория си мач от група B.

Баскетболистките, водени от треньорите Лилия Георгиева и Теодора Петрова, дръпнаха с 18:13 след десет минути игра, но след това допуснаха спад и на почивката вече изоставаха с 32:43.

Именно втората част се оказа решаваща, тъй като през второто полувреме момичетата показаха характер, а 36 секунди преди края на срещата дори се доближиха само на 2 точки от унгарките, но не успяха да стигнат до нов обрат.

Макар да изгубиха борбата, националките демонстрираха по-точен мерник под коша, направиха по-малко грешки, но и изпуснаха 14 наказателни удара, което също даде отражение върху крайния резултат.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България със 17 точки, 13 има Деяна Станиславова, а 12 добави Фатме Кичукова.

В първия си мач от надпреварата българките надвиха Хърватия с 64:50. Последният двубой за отбора в груповата фаза на турнира предстои в петък (11 август), а съперник ще бъде Израел.

Към 09:25 на 28.07.2024 Новините от днес