site.btaБългарският отбор завърши със загуба груповата фаза на турнира по баскетбол "Словения Бол"

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 14 години завърши със загуба участието си в груповата фаза на силния турнир "Словения Бол". Българският тим отстъпи пред лидера Израел с 57:65 в Словени Градец, но показа много борбеност и до самия край имаше шанс да вземе победата.

Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. Разликата така и не надвиши 5 точки, а на почивката баскетболистките, водени от треньорите Лилия Георгиева и Теодора Петрова изоставаха с 33:35.

След паузата съставът на Израел поддържаше крехък аванс и преди последната част се оттегли при 49:43 в своя полза. Разликата стана 12 точки през заключителния период, но страхотна серия от 13:0 доведе до обрат и 57:56 за България при оставащи три минути. До края обаче съперникът отбеляза 9 безответни точки и измъкна успеха.

"Дабъл-дабъл" за отбора направи Деяна Станиславова, която завърши с 16 точки и 10 борби, а Катрина Бозова добави 14 точки.

Победата бе трета за тима на Израел, който спечели групата и се класира за полуфиналите. България завършва с баланс от една победа и две загуби, като на теория все още има шанс за топ 4 при евентуална тройна въртележка, но за целта Хърватия трябва да победи Унгария в последния мач, а значение ще има и точковата разлика. В противен случай българките ще играят за разпределение на местата от пето до седмо.

Към 09:28 на 28.07.2024 Новините от днес