site.btaБългарският отбор ще играе за шестото място на силния турнир по баскетбол за момичета "Словения Бол"

снимка БТА, архив

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 14 години ще играе за шестото място на силния турнир "Словения Бол". Това стана факт, след като българките загубиха мача си срещу Хърватия с 56:66.

С този резултат, и с успеха на хърватките срещу Украйна по-рано днес с 80:58 те си гарантираха петата позиция, докато останалите два тима ще излязат един срещу друг в неделя, за да определят кой ще завърши шести.

Баскетболистките, водени от треньорите Лилия Георгиева и Теодора Петрова изоставаха почти през цялото първо полувреме срещу Хърватия, като на почивката резултатът бе 36:25 в полза на съперника. Много силна трета част обаче доведе до пълен обрат при 48:47, но в оставащото време отборът на Хърватия отново натрупа преднина и този път не я изпусна до края на срещата.

Деяна Станиславова бе най-резултатна за България с 13 точки и 7 борби, а Катрина Бозова се отчете с 12 точки, 7 борби и 7 асистенции.

Към 09:23 на 28.07.2024 Новините от днес