site.btaТоми Пол елиминира Баутиста-Агут и си осигури четвъртфинал на "Уимбълдън" срещу шампиона Карлос Алкарас

AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Томи Пол спечели в три сета срещу испанския ветеран Роберто Баутиста Агут с 6:2, 7:6(3), 6:2 и си осигури четвъртфинал на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" срещу защитаващия титлата си Карлос Алкарас.

12-ият в схемата американец се справи със съпротивата на испанеца за малко повече от два часа игра.

Томи Пол, който загря за "Уимбълдън" с титла на турнира Куинс Клуб миналия месец, демонстрира разнообразна игра и не остави шансове на 36-годишния Баутиста-Агут, който заема 112-о място в ранглистата.

Испанецът оказа съпротива единствено във втория сет, но няколко непредизвикани грешки му костваха загуба с тайбрек.

"Получи се чудесно“, каза Пол. „Винаги играя добър тенис на този корт. „Знам, че времето не ми съдейства, но може би следващият ми мач ще е на закрито“, пошегува се той.

Мачът на Пол с Алкарас вероятно ще бъде насрочен на Централния корт, който има покрив.

"Алкарас играе невероятен тенис на трева, но аз също играя доста добре“, добави Пол, който е в серия от девет поредни победи.

Към 05:21 на 29.07.2024 Новините от днес