site.btaОстапенко и Крейчикова ще играят една срещу друга на четвъртфиналите на "Уимбълдън"

снимка: AP Photo/Alberto Pezzali

Бившата шампионка от Откритото първенство на Франция и 13-а поставена Eлена Остапенко (Латвия) се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън" за трети път в кариерата си.

Остапенко елиминира Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:2 6:3 за 68 минути.

Тя само 15 гейма в първите си четири кръга от надпреварата. Латвийката беше убедителна и срещу Путинцева, която победи водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек в третия кръг.

На 29-годишната Путинцева й бяха нужни само 24 минути, за да затвори първия сет с 6:2, а във втория направи решаващ пробив в шестия гейм и без проблеми затвори мача.

"Играя срещу наистина добри тенисистки, но съм по-добра от тях в решаващите моменти. Мисля, че това е ключът и се справям доста добре", каза Остапенко, който достигна до полуфиналите на Уимбълдън през 2018-а.

"Това е един от любимите ми турнири. Спечелих го като девойка и имам страхотни спомени", добави тя.

Шампионката от Откритото първенство на Франция от 2017 година ще срещне на четвъртфиналите победителката от "Ролан Гарос" 2021-а Барбора Крейчикова (Чехия), която надделя над 11-а в схемата американка Даниел Колинс със 7:5, 6:3 за 1:37 час. Тя достига до тази фаза на турнира за първия път.

Чехкинята имаше труден петмесечен период от февруари до юни поради контузия в гърба, в който спечели общо само три мача. Но Крайчикова достигна до два четвъртфинала от Големия шлем. Тя спечели четири мача на Откритото първенство на Австралия и сега го направи отново на "Уимбълдън".

Към 00:32 на 09.07.2024 Новините от днес